Záplavy květin teď kralují prostranství před katedrálou v Oslu. Místy dokonce už zasahují do vozovky. Ještě v pondělí, kdy se přesně v 11 hodin konala minuta ticha za zemřelé, přišlo více než 150 tisíc lidí a téměř všichni s sebou přinesli růži.
Právě růže se v staly jakýmsi symbolem páteční tragédie, při které zemřelo nejméně 76 lidí. Tisíce lidí od pátku přinášejí květy a uctívají ty, které při dvou útocích zavraždil Anders Behring Breivik.
A květináři hlásí: Růže jsou vyprodané.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












