Záplavy květin teď kralují prostranství před katedrálou v Oslu. Místy dokonce už zasahují do vozovky. Ještě v pondělí, kdy se přesně v 11 hodin konala minuta ticha za zemřelé, přišlo více než 150 tisíc lidí a téměř všichni s sebou přinesli růži.

Právě růže se v staly jakýmsi symbolem páteční tragédie, při které zemřelo nejméně 76 lidí. Tisíce lidí od pátku přinášejí květy a uctívají ty, které při dvou útocích zavraždil Anders Behring Breivik.

A květináři hlásí: Růže jsou vyprodané.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se