Britská vláda vedla PR kampaň, jejímž cílem bylo bagatelizovat rizika kolem fukušimské jaderné havárie, navíc ve spolupráci s předními energetickými koncerny. Odhalil to list The Guardian, který na základě zákona o právu na informace získal interní e-maily z ministerstva energetiky.

„Musíme se ujistit, že protijaderní maníci na tomhle nezískají. Musíme zabrat území a držet ho. Musíme skutečně ukázat bezpečnost jádra,“ napsal úředník z Oddělení pro obchod, inovace a znalosti (BIS) v jednom z e-mailů adresovaném nadnárodním firmám jako EDF Energy, Areve nebo Westinghouse. Informační kampaň přitom začala už dva dny po zemětřesení, tedy v době, kdy nebyl znám rozsah úniku radioaktivních látek z fukušimských reaktorů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se