Za poslední tři týdny pracovníci společnosti Tokyo Electric Power (TEPCO) napumpovali do chladicích nádrží poškozených reaktorů tisíce litrů vody. Nyní je ale budou muset vypustit do oceánu.

Minulý týden TEPCO přiznala, že z její poškozené elektrárny Fukušima I skutečně uniká radioaktivní voda. Záchranáři chtěli potrubí nejdříve ucpat betonem.

Po neúspěšném pokusu přišla na řadu směs polymerního prášku s pilinami a roztrhanými novinami. Bohužel opět bez úspěchu. Záchranné práce ale stále pokračují a už v pondělí odpoledne by měl proběhnout další pokus o zastavení unikající vody.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se