Video, na kterém cikánský vajda otevřeně mluví o kriminalitě cikánů, se v Maďarsku stalo hitem. Podle něj za tím nestojí rasismus, ale fakt, že cikáni sami s tím nechtějí nic dělat.

"Když jsem poprvé mluvil o cikánské kriminalitě, 30 procent všech cikánů chtělo moji hlavu. Problém ale není v tom, že jsem to vyslovil, ale v tom, že s tím my cikáni nic neděláme," začal svou řeč Attila Lakatos.

Zodpovědní za takové chování jsou prý členové maďarského celostátního vedení cikánů, kteří by za těch "dvacet let komatu" měli jít do basy.

Všichni učitelé nejsou rasisti. A lékaři také ne

A že podle některých cikánská kriminalita neexistuje? "Když deset z deseti zlodějů jsou cikáni, dvacet z dvaceti taky, tak co to potom je?" ptá se důrazně Lakatos.

"Pojďme naučit děti, že učitelé nejsou rasisti. Když některý dá dítěti pětku a on to doma řekne, otec jde do školy a zbije učitele. Přitom půl roku předtím ani nevěděl, do jaké školy jeho dítě chodí," vysvětluje s tím, že stejné to je i u lékařů.

"Když jim lékař nevyléčí rakovinu, je rasista. Každý je rasista," pokračuje cikánský kníže.

Podívejte se na vystoupení Attily Lakatose (pro slovenské titulky si zapněte "CC"):

Jedním z řešení, aby k podobným útokům nedocházelo, by podle Lakatose mohla být možnost ztráty rodinných přídavků. Cikánské děti by navíc nechával chodit na "exkurze" do vězení a nápravných zařízení pro mladistvé.

"Ať u nich nepanuje romantická představa o tom, jak úžasný je pobyt v base. Musíme to v nich zabít," vyzývá Lakatos k akci na videu, na které upozornil slovenský blogger na serveru sme.sk.

YouTube Cigánsky vajda Attila Lakatos: "Existuje kriminalita Cigánov alebo nie?"

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist