Na křeslo pro hosta v show Larryho Kinga, tentokrát vysílané přímo z prostor newyorské budovy OSN, ve středu usedl íránský prezident. Kromě obrany své země ale také osočil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua ze zabíjení dětí a žen.

"Premiér Netanjahu řekl, že největší ohrožení světa představuje Írán se svými jadernými zbraněmi...," začal Larry King "vyslýchat" svého hosta v přímém přenosu televizní stanice CNN.

"A vy si myslíte, že bychom se vážně měli starat o zmírnění strachu pana Netanjahua?" odvětil mu s kamenou tváří Mahmúd Ahmadínežád.

"Proč bychom to dělali? Kdo to vůbec je? Kdo to je v první řadě? Je to zkušený vrah," pokračoval íránský prezident.

"Měl by být postaven před soud za vraždění Palestinců, za obléhání Gazy... Měl by být souzen za zabíjení žen a dětí," dodal státník.

Larry King se zpočátku snažil do monologu vstoupit, nakonec ale svou snahu vzdal.

Rozhovor se věnoval také tématu jaderného programu. Ahmadínežád ale, stejně jako dříve, veškeré spekulace razantně odmítl. Teherán prý jaderné zbraně nevyvýjí a mezinárodní sankce ho tak nemohou poškodit.

Írán, Mahmúd Ahmadínežád, protesty, OSNPodle něj ale svět ohrožují "bomby, které vlastní americká vláda a sionistický režim". "A on i Spojené státy by měly být odzbrojeni," vysvětlil Ahmadínežád Larry Kingovi prostřednictvím tlumočnice.

Proti návštěvě íránského prezidenta před budovou OSN protestovaly desítky lidí.

Transparenty přitom připomínaly především případ Sakíneh Mohammedí Aštianíová, ženy odsouzené za nevěru k ukamenování, který v posledních měsících plní stránky světových médií.

Související