Oba muži, kteří se spolu na veřejnosti objevují jen zřídka, se ve středu večer procházeli po přímořském letovisku, kde oba mají své letní rezidence. Informovala o tom agentura AFP. Šestapadesátiletý Putin, který si ze všech sil pěstuje svůj mužný image, zapózoval fotografům v obležení dvou odbarvených blondýnek, z nichž každé byla tak polovina jeho věku.

Vidět oba politiky v tak uvolněném rozmaru je něco tak neobvyklého, že chodci, co je míjeli, je považovali za imitátory, nevěřili, že by se mohli jen tak na ulici potkat, uvedla agentura AFP. Jeden z mužů to nevydržel a zeptal se jich, zda jsou opravdu živí prezident a premiér z masa a kostí. "Ano živí, až dosud živí," odpověděl Medveděv.

S Putinem se zastavili v jedné kavárně, aby se v televizi podívali na přátelský fotbalový zápas mezi Ruskem a Argentinou, přičemž po boku mladých fanoušků fandili ruské "sborné". Putin v džínsech a v modré košili usrkával pivo a louskal pistácie, zatímco Medveděv, který o pár hodin dříve horoval pro boj s alkoholismem v Rusku, popíjel čaj.

V kavárně, která je považována za nejnavštěvovanější ve městě, se podle ruské televize Putin s Medveděvem sešli, aby hovořili o práci. Putin rozdával spokojené úsměvy, odešel z kavárny dříve a nechal svého chráněnce, aby se bavil sám. Nikdo, kdo duo spatřil, nemohl pochybovat, kdo z něj je ten silnější. Když Putin odcházel, svého mladého prezidenta objal a blahosklonně ho poplácal po ramenou.

Související