Dva lidi zabil automobil, který vjel do festivalového průvodu v obci Menden na západě Německa. Podle agentur bylo zraněno 51 lidí. Čtrnáct z nich utrpělo těžká zranění, z toho jeden člověk bojuje o život. 37 osob bylo lehce zraněno.

Policie zatím neví, proč zhruba osmdesátiletý řidič ztratil kontrolu nad vozem. Soudí ale, že nešlo o úmyslný čin.

Na místě zasahovalo pět záchranných vrtulníků a sedm sanitek. Na tři desítky účastníků průvodu utrpěly šok, věnovali se jim proto psychologové. Řidič černého mercedesu, který do davu najel, byl se zraněními převezen do nemocnice.

Policie večer zvýšila bilanci obětí nehody ze dvou na tři. V noci však původní zprávu opravila a snížila počet mrtvých na dva lidi.

Neštěstí se odehrálo kolem 16:00 hodiny u náměstí, kde navzdory deštivému počasí oslavoval 60. výročí svého vzniku místní střelecký spolek sv. Huberta. Průvod právě dorazil k náměstí, když řidič ztratil kontrolu nad vozem a vjel do lidí. Oba dva mrtví byli členy místního spolku. Oslav se ale účastnili také nimrodi z okolních obcí.

"Není vyloučeno, že dostal infarkt," řekl na webu deníku Welt Johannes Ismar ze střeleckého spolku ze sousední obce. Podle webu DerWesten.de prý důchodce předjížděl sanitku a na konci manévru vjel do zadní části průvodu. Podle webu listu Welt jel zřejmě nepřiměřenou rychlostí.

"Slyšel jsem jenom ránu a najednou létali vzduchem lidi," popsal agentuře DPA očitý svědek. Automobil se řítil více než 50 metrů davem, než zpomalil, napsal list Der Spiegel.