Předsedkyně slovenské vlády Iveta Radičová už několik dní cestuje v obrněném Audi A8.

Opancéřovanou limuzínu jí Úřad pro ochranu ústavních činitelů ÚOUČ) přidělil poté, co jí domů přišla nábojnice v obálce, informoval deník Nový Čas.

Ochranku dostala i dcera přemiérky Eva. „Domů už jí nechodí ani pošta, policie ji pro jistotu odklonila,“ píše dále Nový Čas. Šéf ÚOUČ uvedl, že tato bezpečnostní opatření si „vyžaduje situace“. „Nemohu to nijak ovlivnit, mám ho přidělené,“ vyjádřila se ke svému novému vozidlu premiérka.

Slovenský tisk uvádí, že anonym začal premiérce vyhrožovat krátce poté, co oznámila, že „zastaví všechny hry a tunelování rázným řezem“.

Výhružky politikům? Na Slovensku nic nového

Výhrůžné dopisy politikům nejsou na Slovensku ničím výjimečným. Atentátem hrozili dokonce šestkrát expremiéru Vladimíru Mečiarovi. Poprvé údajně v roce 1990 během návštěvy amerického prezidenta G. Bushe v Praze.
Své si užil i bývalý prezident Michal Kováč. Výhrůžku zabitím dostali také křesťanští demokraté Ján Čarnogurský a František Mikloško.

V roce 1997 našli pracovníci košické pošty obálku adresovanou tehdejšímu ministrovi dopravy Alexandru Rezešovi. Proslul především jako hlavní privatizér Mečiarova HZDS. Byl považovaný za jednoho z nejbohatších lidí na Slovensku. Proslavil se výrokem, že majetek, který vlastní získal před nástupem do funkce díky úspěšné dlouholeté práci. Zemřel v Rakousku na selhání srdce.

Bombu v domě rodičů premiéra oznámil neznámý anonym na Úřad vlády také v roce 1999. Mikuláši Dzurindovi vzkázal, že nálož vybuchne přesně v poledne. Policie ale nic nebezpečného nenalezla.

Dopis s ostrou nábojnicí obdrželi i představitelé Strany maďarské koalice Pál Csáky a Miklós Duray. Kromě střeliva byla v obálce i hrozba, že pokud neopustí slovenskou politickou scénu budou zavražděni.