V noci na čtvrtek se v Paříži zřítila křídla větrného mlýna, symbolu známého kabaretu Moulin Rouge. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na prohlášení hasičů. Podle nich si incident nevyžádal žádné zranění. Příčiny nehody, která postihla jeden z nejznámějších objektů ve francouzské metropoli, jsou nyní předmětem vyšetřování.

Fotografii narůžovo natřeného větrného mlýnu, který je symbolem podniku, bez vrtule se čtyřmi křídly zveřejnila ráno téměř všechna francouzská média. Křídla zřejmě spadla na ulici a poničila také světelný nápis kabaretu. Incident se stal mezi druhou a třetí hodinou v noci, uvedla stanice BFM-TV.

Kabaret Moulin Rouge ve čtvrti Pigalle zahájil činnost v roce 1889. V průběhu let se stal jedním ze symbolů Paříže. Větrné mlýny byly ještě na začátku 19. století relativně běžné na nedalekém kopci Montmarte, než se tato část města stala vyhledávaným místem pro umělce a kulturu.

Incident se stal několik měsíců před zahájením olympijských her ve francouzské metropoli, které podle očekávání přitáhnou do Paříže velký počet návštěvníků. Samotný Moulin Rouge i okolní podniky jsou vyhledávanou turistickou atrakcí.

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.