Řecké úřady nařídily evakuaci obyvatel na předměstí Athén. Píše to agentura AFP s odvoláním na hasiče. K obydlené části obce Ano Liosia se přiblížil požár a reportér agentury viděl na místě hořící domy. Podle odhadu AFP se evakuace bude týkat desítek tisíc lidí.

Podle odpoledního prohlášení hasičů v úterý v zemi vypuklo 65 lesních požárů. Za nejvážnější označili situaci v Attice, tedy v oblasti kolem hlavního města Athén, a také na severovýchodě země u řeky Evros.

Už v pondělí řecké úřady vyzvaly obyvatele i turisty, aby se výnosům o evakuaci podřizovali. Dnes úřady nařídily dalších několik evakuací. Ve městě Alexandrupoli na severovýchodě země byla v pondělí nařízena evakuace nemocnice.

V souvislosti s požáry za poslední dva dny zemřelo v Řecku 20 lidí. V úterý záchranáři nalezli těla 18 lidí u řeky Evros na hranici s Tureckem. Úřady se domnívají, že se jednalo o migranty. Jedno tělo objevili záchranáři už v pondělí a úřady se obávají, že bilance není konečná.

Do Řecka míří nová pomoc z Chorvatska, Německa a Švédska. Do Řecka se v úterý odpoledne vydala i výprava českých hasičů, kteří nasadí v zemi i vrtulník Black Hawk. Pomáhat by měli v okolí města Alexandrupoli.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist