Na palubě hořící nákladní lodi Fremantle Highway u Nizozemska je 498 elektromobilů. Podle nizozemského serveru RTL Nieuws o tom v pátek informoval mluvčí společnosti K Line, která si plavidlo pronajala. Loď s 3783 auty na palubě hoří od středy, původní zprávy se zmiňovaly o 25 elektromobilech.

Mluvčí nizozemské pobřežní stráže dříve uvedl, že požár patrně způsobil jeden z elektromobilů na palubě. Plavidlo mířilo z Německa přes Egypt do Singapuru. Chod lodi zajišťovalo 23 členů posádky, všichni z Indie. Jeden člověk při požáru zemřel, několik jich bylo zraněno.

Mluvčí K Line v Británii uvedl, že nemůže poskytnout mnoho informací o přesném nákladu „kvůli dohodám o mlčenlivosti s automobilovými společnostmi“. K Line loď nevlastní, plavidlo si pronajímá od japonského Shoei Kisen Kaisha, píše RTL Nieuws.

Bezprostředně není jasné, zda se jedná o 498 plně elektrických vozů, nebo zda jsou v tomto počtu zahrnuty i hybridní vozy (se spalovacím motorem i elektromotorem), píše veřejnoprávní stanice NOS. Elektromobily mohou i nadále hořet po dlouhou dobu kvůli baterii. Pokud takové auto vzplane, je těžké požár uhasit.

V okolí lodi je několik plavidel, která zajišťují její bezpečnost a stabilitu. Tyto snahy ovlivňuje počasí, vítr i mořské proudy, píše NOS. Oheň stále ještě nebyl uhašen. Na místě jsou i záchranáři.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist