Na palubě hořící nákladní lodi Fremantle Highway u Nizozemska je 498 elektromobilů. Podle nizozemského serveru RTL Nieuws o tom v pátek informoval mluvčí společnosti K Line, která si plavidlo pronajala. Loď s 3783 auty na palubě hoří od středy, původní zprávy se zmiňovaly o 25 elektromobilech.

Mluvčí nizozemské pobřežní stráže dříve uvedl, že požár patrně způsobil jeden z elektromobilů na palubě. Plavidlo mířilo z Německa přes Egypt do Singapuru. Chod lodi zajišťovalo 23 členů posádky, všichni z Indie. Jeden člověk při požáru zemřel, několik jich bylo zraněno.

Mluvčí K Line v Británii uvedl, že nemůže poskytnout mnoho informací o přesném nákladu „kvůli dohodám o mlčenlivosti s automobilovými společnostmi“. K Line loď nevlastní, plavidlo si pronajímá od japonského Shoei Kisen Kaisha, píše RTL Nieuws.

Bezprostředně není jasné, zda se jedná o 498 plně elektrických vozů, nebo zda jsou v tomto počtu zahrnuty i hybridní vozy (se spalovacím motorem i elektromotorem), píše veřejnoprávní stanice NOS. Elektromobily mohou i nadále hořet po dlouhou dobu kvůli baterii. Pokud takové auto vzplane, je těžké požár uhasit.

V okolí lodi je několik plavidel, která zajišťují její bezpečnost a stabilitu. Tyto snahy ovlivňuje počasí, vítr i mořské proudy, píše NOS. Oheň stále ještě nebyl uhašen. Na místě jsou i záchranáři.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.