Ukrajinské ozbrojené síly odrazily za uplynulý den ruské útoky poblíž 14 obcí ve východoukrajinské Doněcké oblasti, vyplývá z pravidelné ranní operační svodky ukrajinského generálního štábu. Ruská invazní armáda podle něj soustředí své úsilí především na útočné akce ve směru na Kupjansk, Lyman, Bachmut, Avdijivku a Novopavlivku.

Velení ukrajinské armády hlásí například odražení ruských útoků u Bachmutu nebo Marjinky. „Při bojích v oblasti Bachmutu naprosto chybí koordinace a součinnost mezi ruskými okupačními silami a členy takzvané Wagnerovy žoldnéřské skupiny,“ tvrdí ukrajinský generální štáb. Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Ruská invazní armáda podle ukrajinského generálního štábu dále za poslední den provedla čtyři vzdušné útoky na civilní infrastrukturu ve druhém největším ukrajinském městě Charkově a v obci Družkivka, která se nachází v Doněcké oblasti. Nepřítel dále 56krát vypálil ze salvových raketometů, například na civilní objekty v Chersonu, uvedl ukrajinský štáb s poznámkou, že po těchto útocích jsou hlášeni mrtví a zranění.

Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov mimo jiné oznámil, že ruská armáda dobyla obec Mykolajivka. "Dobrovolníci útočných oddílů s palebnou podporou raketových vojsk a dělostřelectva Jižní skupiny vojsk osvobodili osadu Nikolajevka (ukrajinsky Mykolajivka - pozn. ČTK) v Doněcké lidové republice," prohlásil Konašenkov, přičemž termín "osvobozování" Moskva používá v souvislosti s dobytím a okupací ukrajinského území. Doněcká lidová republika (DNR) je mezinárodně neuznaný proruský separatistický útvar v ukrajinské Doněcké oblasti.

Ukrajinské letectvo za uplynulý den provedlo devět úderů na „oblasti soustředění nepřítele“ a udeřilo na pozice jeho protiletadlových raketových systémů, uvedl také ukrajinský generální štáb, podle něhož ukrajinské raketové a dělostřelecké jednotky zasáhly mimo jiné jedno ruské velitelské stanoviště a osm „oblastí soustředění“ nepřátelských sil.