Den třístý dvanáctý, 1. ledna.

Novoroční ohňostroj – to je záře výbuchu rakety. Silvestrovské rachejtle – to jsou protiletadlové raketové komplety. Jde o velmi hlasité petardy; není to vůbec zábavný ohňostroj. Kyjev vítá rok 2023.

Ale pokusím se to vzít popořádku. Včera jsem se procházel po Kontraktovém náměstí a prohlédl si „bod nezlomnosti“ – jsou to místa vybavená generátory elektřiny a internetem, kde si Ukrajinci mohou dobít baterie, telefonovat, přečíst e-maily či si dát horký čaj, když je jejich čtvrť bez proudu. Bez elektřiny a spojení s okolním světem jsme v posledních týdnech museli někdy strávit až dva dny v kuse – a tyto body nám velmi pomohly. Stejně tak mně, když se mi vybily všechny přístroje a kvůli nucené nečinnosti jsem se začal nudit. Tyto velké plastové stany mám od domu půl hodiny chůze. Seznámil jsem se zde s jedním chlápkem z ochranky, tak jsem za ním na silvestra zašel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.