DEN DVOUSTÝ OSMDESÁTÝ SEDMÝ, 7. prosince 2022

Kyjevský chirurg provádí operaci srdce při světle baterky. Jeho asistenti vykonávají své povinnosti stejným způsobem – s baterkami a čelovkami. Jeden z nich pomáhá chirurgovi tím, že svítí baterkou na otevřenou hrudní kost a na srdíčko, kde bude umělá chlopeň. Před operací dívčina srdce – ta už byla plně připravena a nebylo možné ji odkládat – vypadl na operačním sále i na celé klinice proud – jedna z raket zřejmě poškodila chráněný elektrický systém. „Děkuji vám, Rusové!“ řekne chirurg a začne. Tento případ se stal nedávno a dostal se na veřejnost. Jsem si jistý, že podobných situací jsou kolem nás mraky – jen se o nich tolik mezi lidmi nemluví.

Co je tak dramatického na tom strávit noc při svíčkách vedle ochrnuté matky? Nebo co je tak zvláštního na tom, že si musíte sami zavolat záchranku tam, kde nefunguje spojení?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.