Přes sedm měsíců drží přední egyptský aktivista Alá Abdal Fattáh ve vězení hladovku. Začal s ní na protest proti podmínkám ve vězení a žádá, aby mu úřady povolily kontakt se zástupci britského velvyslanectví, protože má britské občanství. Krátce před zahájením klimatické konference COP27, která odstartovala předminulou neděli, Fattáh prohlásil, že svou hladovku, při které přijímal jen sto kalorií denně, ještě zpřísní a přestane jíst i pít jakékoliv potraviny i tekutiny.
Fattáh, který svými kroky poukazuje na porušování lidských práv a utlačování disidentů v Egyptě, klíčovou klimatickou konferenci v Šarm aš-Šajchu částečně zastínil. O blogerovi totiž s egyptským prezidentem Abdalem Fattáhem Sísím jednal například americký prezident Joe Biden nebo třeba britský premiér Rishi Sunak.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









