Ráno začalo zprávami o ruském mostu na hranici s Ukrajinou, který údajní partyzáni vyhodili do povětří, a rozhovorem se sousedkou na téma „Co budeme dělat, když zaútočí na Moskvu?“. V oblastech u hranic neustále něco hoří a vybuchuje. Státní média pak například tvrdí, že zkrátka „došlo k požáru ve vojenském objektu“.

Začali jsme diskutovat o tom, jak moc hluboká je stanice metra nedaleko od nás a jestli bude vhodná jako bombový kryt. A zda bude nutné uprchnout ze země, abychom místa v krytu uvolnili pro rodiny s dětmi, které nemohou odjet. Pochopila jsem jediné – že v případě bombardování Moskvy budu prožívat tajnou, škodolibou radost. V hlavě mi zůstanou až do poslední chvíle všichni ti, kteří invazi podporují a tvrdí, že takto bude méně obětí. Jak řekl poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Michail Podoljak, když komentoval bombové útoky v Rusku: „Je to karma“.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.