Válečnou symboliku ukazují všude možně. Je nebezpečné si na auto napsat písmeno Z, označující válečnou agresi, minimálně v Moskevské oblasti: nedávno jednomu takovému „patriotovi“ poškrábali kapotu – a viníka stejně nenašli. Myslím si, že za hranicemi města je míň politických aktivistů, kteří mohou zničit majetek. Nikdy ale člověk neví, čeho jsou schopni jeho mlčenliví sousedé.

Ne každý přívrženec Putina je ochoten o něco přijít, ale drobní podnikatelé rádi vydělávají na válečném humbuku. Tisknou na tričkách a čepicích písmena Z a V a prodávají je v obchodech se suvenýry nebo online. Na webu Wildberries je tlačítko „like nebo dislike“ na reference kupujícího proto, aby další zákazníci ohodnotili její užitečnost. Někteří dostávají za pozitivní feedback („díky za tričko, manžel přesně takové chtěl“) třeba až 150 disliků. Takže lidé taková trička hledají záměrně a dávají feedback, aby vyjádřili svoji nespokojenost.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.