Polskem projíždějí v posledních dnech vlaky naložené těžkou vojenskou technikou. Většina Poláků vyslyšela výzvy ministerstva obrany, aby vojenské dodávky nefilmovala a nesdílela na sociálních sítích, ale občas se někde nějaké záběry objeví. Na jednom z nich, ze středopolského Hnězdna, jsou například americká samohybná děla. A vznikají dohady, zda jsou určené pro bojující Ukrajince, nebo jako posily amerických či spojeneckých jednotek, které přijíždějí na východní křídlo Severoatlantické aliance.

Americká vláda podle deníku Washington Post připravuje dramatické navýšení vojenské pomoci Ukrajině, která se chystá svést s Ruskem zásadní bitvu o Donbas. Ta může podle některých expertů rozhodnout o osudu války na Ukrajině. Nová americká pomoc by měla mít hodnotu 750 milionů dolarů a měla by obsahovat těžkou obrněnou techniku včetně dělostřelectva, dronů na obranu pobřeží či vrtulníky Mi-17, které by bylo potřeba vyzbrojit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se