KYJEV, DVACÁTÝ SEDMÝ DEN VÁLKY, úterý 22. března
Začnu výrokem, který je možná pochybný, ale mně připadá výstižný: „Jestli je válka k něčemu dobrá, tak k odhalení absurdity jako naší pravé podstaty.“ Stejně jako naší osobní i kolektivní přirozenosti, našeho základu. Jsme kulturní a rozumní jen velmi povrchně, náš zdravý rozum a racionalita se snadno vytratí, když nám, živým bytostem, začne hrozit zkáza a když strachem šílíme. A právě to je válka – strach a touha zničit zdroj strachu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








