KYJEV, DVACÁTÝ SEDMÝ DEN VÁLKY, úterý 22. března

Začnu výrokem, který je možná pochybný, ale mně připadá výstižný: „Jestli je válka k něčemu dobrá, tak k odhalení absurdity jako naší pravé podstaty.“ Stejně jako naší osobní i kolektivní přirozenosti, našeho základu. Jsme kulturní a rozumní jen velmi povrchně, náš zdravý rozum a racionalita se snadno vytratí, když nám, živým bytostem, začne hrozit zkáza a když strachem šílíme. A právě to je válka – strach a touha zničit zdroj strachu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se