Francouzsko-rakouská biotechnologická společnost Valneva vyvinula novou, nadějnou vakcínu proti onemocnění covid-19. Klinické testy ukázaly, že má vyšší účinnost než očkovací látka od konkurenční společnosti AstraZeneca – a také má méně vedlejších účinků. U testovaných dobrovolníků nezapříčinila žádné vážnější nežádoucí reakce, a to navzdory tomu, že byli vystaveni i rizikovější variantě delta. Právě ta snižuje účinnost dalších, už schválených vakcín.

„Tyto výsledky naznačují, že Valneva je na dobré cestě k tomu, aby sehrála důležitou roli při zdolání pandemie,“ řekl k výsledkům profesor Adam Finn z Univerzity v Bristolu, jenž testování vedl. Valneva už začala vyjednávat s britským regulátorem o schválení své vakcíny. Také se připravuje, že podá žádost k Evropské lékové agentuře, která dává zelenou pro využití vakcín v EU. Čeká, že v Británii získá souhlas k používání do konce roku, v EU pak do března 2022.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.