V mezinárodním novinářském projektu Pandora Papers, který se zabývá využíváním offshorových společností, figuruje v uniklých dokumentech přes 300 Čechů a 178 offshorových firem s českým pozadím. Jsou mezi nimi bývalý ministr, zločinec, lokální politici, bankéř, zbrojaři, realitní i mediální magnáti i nejbohatší lidé Česka. Týkají se však osobností z celého světa. Celkem projekt obsahuje 11,9 milionu záznamů o klientech z mnoha zemí.

Mezi nimi je například jordánský král Abdalláh II., který přes offshorové společnosti vlastní nemovitosti v hodnotě 100 milionů dolarů v Malibu, Washingtonu a Londýně. Materiály také ukázaly, že rodina ázerbájdžánského prezidenta Ilhama Alijeva v posledních letech prodala majetek ve Velké Británii v hodnotě 400 milionů liber. Kromě premiéra Andreje Babiše (ANO) se aféra týká také kyperského prezidenta Nicose Anastasiadese, který musí vysvětlovat, proč právní kancelář, kterou založil, pomáhala skrývat majetek jednoho kontroverzního ruského miliardáře.

Dokumenty také ukázaly, že bývalý britský premiér Tony Blair si pořídil nemovitost nákupem firmy na Britských Panenských ostrovech. Což není nelegální, ale nemusel tak na rozdíl od obyčejných Britů platit daně. Objevuje se zde i jméno ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který během předvolební kampaně předal podíl v jedné offshorové firmě svému blízkému spolupracovníkovi. Ruský prezident Vladimir Putin zde jmenován není, zato tu je jeho přítel z dětství Petr Kolbin, o kterém ruská opoziční média tvrdí, že je jakýmsi Putinovým držitelem majetku. Keňský prezident Uhuru Kenyatta, který jinak vystupuje jako bojovník proti korupci, zase vlastnil přes offshorové společnosti nemovitosti v Londýně za 30 milionů korun.

Na projektu se podílelo přes 600 novinářů ze 117 zemí světa a na 150 médií. Dokumenty se zmiňují i o více než 40 Slovácích a offshorových firmách s vazbou na Slovensko.

Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů koordinovalo i projekt Panama Papers z roku 2016. V tom se tehdy objevila jména téměř tří stovek Čechů. Byli mezi nimi například i Petr Kellner či Radovan Krejčíř.