Zatímco celý peloton cyklistického závodu Tour de France vyrazil na konci června z Bretaně na 3414 kilometrů dlouhou pouť do Paříže, kam se má společně se svými rozsáhlými týmy dostat 18. července, cyklista Lachlan Morton naskočil na sedlo svého kola na stejném místě o pár hodin později úplně sám. Profíci na nejslavnější tour po každé etapě závodu padnou do péče masérů, kuchařů a trenérů, Morton vytáhne karimatku a spí s puchýři a namoženými svaly pod širým nebem. A navrch za tři týdny v sedle ujede o dva tisíce kilometrů více než konečný vítěz prestižního závodu. Aby toho nebylo málo, Morton chce být v pařížském cíli dřív než on. A zatím se mu to průběžně daří, najeto má už ke čtyřem tisícům kilometrů.

Morton si vedle celkové trasy Staré dámy, jak se francouzskému závodu přezdívá, vyšlápne i vzdálenosti mezi jednotlivými etapami, které jinak závodníci překonávají v sedačce autobusu. Cyklisté totiž nezačínají další etapu v místě, kde při minulé sesedli z kola. Australský cyklista tak najede mezi Bretaní a Paříží 5510 kilometrů, tedy o 60 procent delší trasu. Navíc nastoupá o 23 výškových kilometrů více. A s sebou veze přitom pouze to, co sám uveze – musí se tedy obejít bez rozsáhlého týmu, který cyklisty na tour doprovází, spolujezdců, kteří by mu pomáhali držet tempo, nebo mechaniků, kteří by si poradili s defektem. Ani mu nemá kdo vyvařovat. Proto jí v restauracích, kolem kterých projíždí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.