Představitelé Tour de France stáhli žalobu na ženu, která zavinila hromadný pád cyklistů v sobotní úvodní etapě slavného závodu. Informaci agentuře Reuters potvrdili organizátoři Tour. Nepozorná divačka, která byla od středy ve vazbě na policejní stanici v Landerneau, čelila obvinění z úmyslného obecného ohrožení.

Související

„Stahujeme naši žalobu. Tenhle příběh už je nafouknutý až dost, chceme ale znovu připomenout všem, že při závodech platí bezpečnostní pravidla,“ řekl šéf Tour Christian Prudhomme. „Pokud přijedete na Tour, hlídejte své děti, své mazlíčky a nepřecházejte neopatrně silnici. A především – respektujte jezdce. Oni jsou ti, kteří si zaslouží být živě v televizi,“ dodal.

Třicetiletá Francouzka při závodu neopatrně vystrčila do cesty pelotonu ceduli se vzkazem, když se s ním točila za projíždějící televizní kamerou. Do trčícího kartonu vrazil ve vysoké rychlosti německý cyklista Tony Martin a způsobil nechtěně pád dalších šesti desítek svých kolegů. Někteří z nich museli Tour hned první den vzdát.

Na zemi dlouho po kolizi seděl například i čtyřnásobný šampion Chris Froome, jenž se vrací po dlouhé pauze po zranění, nakonec do cíle dojel. Tour naopak předčasně skončila pro Němce Jashu Sütterlina, který odstoupil kvůli zranění.

Z místa nehody žena odešla a nebyla k nalezení. Podle AFP se ale ve středu sama bretaňské policii přihlásila.

Související