Dříve se přes ni trasovali lidé, kteří se mohli nakazit koronavirem, teď hodlá Francie využít svou covidovou aplikaci na cestování. A to jako první země v Evropské unii. Nejprve ji vyzkouší pro cesty na Korsiku a do svých zámořských regionů. Brzy ji hodlá nasadit také na návštěvy sousedních zemí. „Chceme Francouzům zjednodušit život,“ řekl francouzský ministr pro digitalizaci Cédric O. Podobná služba by měla začít v celé Evropě začátkem léta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











