Ke královské rodině má blízko jako málokterý Čech. Jiří Zrůst s jejími členy komunikuje několikrát do měsíce. Na vlastní kůži zažil i břitký humor v pátek zesnulého prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II. „Kvůli mým vousům mě sepral před nejbližšími,“ vzpomíná s úsměvem v rozhovoru pro HN muž, který řídí investice prestižní mezinárodní skupiny Macquarie Infrastructure and Real Assets v kontinentální Evropě a zároveň je jednou z předních postav v hierarchii Philipovy nadace s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Díky tomu o smrti prince Philipa věděl dříve než ostatní a nyní má představu o tom, co se bude dít dál.

Program, který Zrůsta ke královské rodině přivedl, založil princ Philip v roce 1956. Funguje v 62 zemích včetně Česka. Má motivovat mladé lidi mezi 14 a 24 lety k osobnímu rozvoji. Tuzemská odnož je jeho pátá největší v Evropě. Díky Zrůstovi a jeho kolegům má Česko vliv na směřování nadace. Jejich myšlenky ovlivňují i dění kolem královské rodiny. Zrůst a jeho kolega, šéf české části nadace Tomáš Vokáč, se podílejí i na přípravách červnových oslav stého výročí narození vévody z Edinburghu. Ty se budou konat i přes jeho úmrtí. „Jsme jedinou zemí mimo Commonwealth (sdružení Británie a jejích bývalých kolonií, pozn. red.), která má k tomu co říct,“ konstatuje Zrůst.

HN: Jak jste se o úmrtí prince Philipa dozvěděl?

Díky roli, kterou mám v nadaci, jsem se o tom dozvěděl brzy ráno. Dříve, než šla zpráva do médií. Informovali mě z Královské kanceláře. To bylo zhruba v 10:30 českého času.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.