Belgická policie v pátek večer zatkla 25 účastníků nelegální sex party, která se konala v soukromých prostorách jednoho z bruselských gay barů. Mezi zatčenými byl i maďarský europoslanec József Szájer, který v neděli rezignoval na své křeslo v europarlamentu. Informaci europoslanec potvrdil v prohlášení, které citují maďarská média.

Účastníky sešlosti zatkla policie z důvodu porušování proticovidových opatření zavedených v souvislosti s kritickou epidemickou situací, která v zemi panuje.

Zákaz nočního vycházení platí v celé Belgii od desáté hodiny večerní do šesti hodin ráno.

S informací jako první přišel nejčtenější belgický deník HLN, který o incidentu zveřejnil videoreportáž. Deník maďarskému serveru Telex.hu potvrdil, že jde o člena strany Fidesz, který v neděli rezignoval. List The Guardian napsal, že se nejmenovaný europoslanec snažil před policií utéct oknem a způsobil si přitom poranění.

Politik vydal v úterý odpoledne prohlášení, ve kterém svou účast na "domácí oslavě" přiznal. Odmítl však, že by na party požíval drogy, které na místě našla policie. Za "osobní přešlap" se omluvil své rodině, kolegům i voličům.

József Szájer je prominentním členem vládní strany Fidesz, u jejíhož zrodu na začátku devadesátých let sám stál. Od roku 2004 působí v Bruselu jako člen Evropského parlamentu. O Szájerově sexuální orientaci se v Maďarsku spekuluje dlouhodobě, sám politik však informaci nikdy nepotvrdil. Konzervativní země v čele s vládní koalicí tvořenou stranou Fidesz a maďarskými křesťanskými demokraty přitom čelí ze strany opozice a aktivistů dlouhodobé kritice kvůli omezování práv sexuálních menšin.