Laurene Powell Jobsová se v letošním žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes umístila na 59. místě s majetkem v hodnotě 16,4 miliardy dolarů. Donald Trump byl hodně daleko za ní - s 2,1 miliardy ho časopis posadil na příčku 1001. O co vzdálenější si ti dva byli v mohovité tabulce, o to "blíž" si jsou nyní, dva měsíce před prezidentskými volbami.

Trump obvinil vdovu po zakladateli Applu Stevu Jobsovi, že se nepřímo plete do kampaně. "Steve Jobs by určitě nebyl rád, že jeho žena plýtvá peníze, které jí nechal, na ubohý levičácký časopis, jejž vede podvodník a který chrlí fakenews. Zavolejte jí, napište jí, dejte jí vědět, jak to cítíte!!!" rozohnil se 45. americký prezident na Twitteru.

Jádrem sváru je časopis The Atlantic a jeho pro Trumpa mimořádně nepříjemné zjištění. Jeho autorem je onen "podvodník" Jeffrey Goldberg, šéfredaktor The Atlantic a dobře známý americký novinář. Ten přišel minulý týden s reportáží, v níž popisuje, jak se Trump neuctivě a posměšně vyjadřuje o padlých amerických vojácích a jak znevažuje jejich památku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.