Spojené arabské emiráty (SAE) ve čtvrtek oznámily, že navážou diplomatické styky s Izraelem. Podle bývalých českých velvyslanců v Izraeli Jiřího Schneidera a Tomáše Pojara je tento okamžik důležitý zejména proto, že příklad SAE budou nejspíše následovat i další arabské země, včetně těch u Perského zálivu. Nejrychlejší budou podle Pojara Bahrajn a Omán. Schneider ale upozornil, že další vstřícné kroky směrem k židovskému státu mohou z arabského světa přicházet jen pomalu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













