Kvůli skandálu kolem ruského oligarchy Olega Děripasky a místopředsedy ruské vlády Sergeje Prichoďka hrozí ruským uživatelům sítí YouTube a Instagram, že se nedostanou ke svým účtům. Napsal to v pondělí ruský list Vedomosti.

Na obou sítích se objevily informace o tom, jak oba muži před dvěma lety na jachtě u norských břehů trávili volný čas v přítomnosti prostitutek.

Šíření kompromitujících obrázků a videí ruský soud v pátek zakázal a dal správcům obou sítí, společnostem Google a Facebook, čas do středy, aby dokumentaci odstranili. Pokud tak neučiní, ruský cenzurní orgán Roskomnadzor příslušné stránky zablokuje. Ne všichni ruští poskytovatelé přístupu k internetu ale dokážou cíleně uzavřít přístup k jednotlivým stránkám, a tak by podle Vedomostí museli zablokovat celé sítě. V pondělí kompromitující materiál odstraněn nebyl.

Na chování Děripasky a hlavně Prichoďka upozornil ruský opoziční politik Alexej Navalnyj. Tvrdí, že oligarcha napojený na Kreml Prichoďka zkorumpoval, když ho svým letadlem dopravil do Norska a hostil ho na své jachtě, kde mu rovněž zajistil eskortní služby.

Navalnyj částečně vycházel ze svědectví běloruské prostitutky Anastasiji Vašukevičové, která poskytuje služby pod jménem Nasťa Rybka. Vašukevičová o svých zážitcích na Děripaskově jachtě dokonce napsala knihu.

Тренинг: Охота на Олигарха . Любовница Олегарха Настя Рыбка🐠 совместно с героиней секса на набережной Сашей Травкой☘️ проведут эксклюзивный выездной тренинг для девочек👗 от 18 до 23 лет. 📌На тренинге они научат : Как и где знакомится с людьми из Forbes🏆, техники знакомства и привлечения внимания. 🥊Эффективные шаблоны поведения. 🎭Как и о чем общаться с миллиардером, поддерживать беседу, чтобы ему было весело и интересно; Как удовлетворить🔞 искушённого женским вниманием мужчину в постели и наверняка раскрыть его сексуальный ☯️потенциал, найти его ⛓фетиши и скрытые 🙊сексуальные желания; 🌪Как снести крышу олигарху, сделать его жизнь увлекательной😈; как выделиться 💡в условиях высокой конкуренции, запомниться и стать для него неповторимой; 💣Стратегии воздействия на женатый объект; ⚰️как слить жену/любовницу/официальную фаворитку; 💏Как его влюбить в себя фишками и приемами влюбления. 🔛Как быть смелой, готовой на любые ходы, осмелиться изменить его жизнь и свой в ней статус👸🏼! 🎯Лучшие ученицы по результатам тренинга получат бонус 🍒: возможность встретиться с Олегом 🦌Дерипаской, Михаилом 🐿Прохоровым и Романом 🦃Абрамовичем 2 января на закрытом 🛫🛥🥂🔒мероприятии и попробовать их 🍎соблазнить. Тренинг состоится с 18 по 26 ноября в Тайланде🌴. После тренинга будут даны домашние 📝задания выполняемые под контролем тренеров, для подготовки к встрече 🏹с миллиардерами. ⚠️Для встречи обязательно наличие шенгенской визы. 💵Стоимость тренинга 20 тысяч рублей при оплате до 1 ноября. После 1 ноября цена тренинга 30 тысяч рублей. В стоимость не входит проживание и питание, только тренинг. ✅Запись в 📩директ, ⚠️⚠️оплата ⚠️⚠️возможна только после собеседования. #дерипаска #олегтиньков #прохоров #абрамович

Příspěvek sdílený Настя Рыбка (@nastya_rybka.ru),

Navalného výbušnou informaci o Děripaskovi a Prichoďkovi na síti YouTube viděly téměř už čtyři miliony lidí. Děripaska Navalného i Vašukevičovou zažaloval za porušení zákona o ochraně soukromí.

Kreml zatím skandál nekomentoval. Podle Navalného patří Prichoďko k nejmocnějším kremelským politikům, jako vicepremiér má na starosti administrativní chod celé vlády. Jeho specialitou je zahraniční politika, kde má podle Navalného větší slovo než ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Děripaska, zvaný "hliníkový král", přišel k pohádkovému majetku po rozpadu Sovětského svazu. Jeho jméno se objevuje v souvislosti s bývalým šéfem volební kampaně Donalda Trumpa Paulem Manafortem, obviněným během pátrání po údajném vlivu Ruska na prezidentské volby v USA.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist