Nález nevybuchlé bomby z druhé světové války zastavil provoz na letišti London City ve východní části britské metropole. Objevena byla poblíž v řece Temži v neděli kolem 06:00 SEČ. Specialisté později potvrdili, že zařízení je aktivní, informoval server BBC. Letiště úřady uzavřely krátce před nedělní půlnocí a v pondělí brzy ráno byl přerušen provoz i na přilehlém úseku městské dráhy DLR. Omezení se dotkla také spojení s pražským letištěm.

"Po nedělním nálezu munice z druhé světové války v doku Krále Jiřího V. zůstává dnes ráno letiště uzavřeno," uvedl v pondělí na Twitteru ředitel letiště London City Robert Sinclair. Zrušeny jsou podle něj všechny lety, v okolí letiště byla zřízena evakuační zóna. "Vyzývám všechny pasažéry, kteří měli dnes letět, aby na letiště nepřijížděli a kontaktovali své aerolinky," dodal Sinclair.

Server BBC uvedl, že letiště bude pravděpodobně uzavřené celý den. To podle něj cestování zkomplikuje až 16 000 pasažérů.

Kromě letiště je od pondělního rána uzavřená také část městské dráhy DLR mezi stanicemi Pontoon Dock a Woolwich Arsenal. Evakuační zóna byla zřízena v okruhu 214 metrů, informoval server listu Evening Standard. Uzavřené jsou také přilehlé silnice.

Kvůli nálezu bomby u letiště London City byl v pondělí podle stránek Letiště Václava Havla zrušen jeden let do Prahy s příletem ve 14:10 SEČ a jeden let z Prahy ve 14:50 SEČ.

Na zneškodnění bomby, kterou nalezli stavební dělníci při výkopových pracích, pracuje londýnská policie spolu s britským královským námořnictvem.

V loňském roce letiště London City využilo více než 4,5 milionu pasažérů. Předloni úřady rozhodly o jeho rozšíření. V roce 2025 by mělo vzdušný přístav na východě britské metropole ročně moci využívat až 6,5 milionu cestujících. Letů by oproti současnému stavu mělo přibýt o 30 000.