Lidé mají přirozenou tendenci věci zjednodušovat, protože si myslí, že jim rozumí. Dobře to popisují autoři letos vydané knihy Knowledge Illusion: Why We Never Think Alone (Iluze znalostí: Proč nikdy nepřemýšlíme sami). Jeden z nich, profesor marketingu Philip Fernbach, tvrdí, že americký prezident Donald Trump je učebnicovým příkladem takového chování a že z toho plyne pro svět nebezpečí.

"Trump je krásným příkladem iluze znalostí. Najednou říká, že si nikdy nedokázal představit, jak složitý může být systém zdravotní péče nebo jak komplikované je téma Severní Koreje," řekl Fernbach v rozhovoru pro HN na konferenci Aténské demokratické forum, pořádané deníkem New York Times. "Tohle z něj ale dělá nebezpečného politika, protože iluze znalostí vede k přehnanému sebevědomí. Když si myslíte, že je něco jednoduché, jste přesvědčen, že víte, co se bude dít dál. Ale věci mohou být komplikovanější a on si nepřipouští onu složitost."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.