Britská policie v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru zadržela osmnáctiletého mladíka. Podezřelého muže policisté objevili v sobotu v přístavní zóně města Dover na jihu Anglie.

Podle policie jde o významný posun ve vyšetřování, v zemi ale dál platí nejvyšší stupeň ohrožení terorismem.

Stovky britských policistů už druhý den pátrají po pachateli či pachatelích teroristického útoku z londýnského metra, kde v pátek nastražená bomba zranila 29 lidí. Do ulic metropole byli k ochraně bezpečnosti nasazeni vojáci, jejichž přítomnost má uvolnit policii ruce k zátahu na strůjce útoku.

K útoku v Londýně se přihlásil Islámský stát. Premiérka vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení terorismem

Británie v pátek večer zvýšila ohrožení terorismem na nejvyšší stupeň, což znamená, že v zemi aktuálně hrozí teroristický útok. Premiérka Theresa Mayová zároveň oznámila, že na některých potenciálně rizikových místech nahradí policisty při ostraze vojáci.

Policie v prohlášení uvedla, že intenzivně "pronásleduje podezřelé", z čehož plyne, že do útoku mohlo být podle policistů zapojeno více osob. Policisté podle listu The Guardian zřejmě našli stopu v záznamech z bezpečnostních kamer v metru a pátrají po člověku s igelitovou taškou ze supermarketu Lidl, v níž byla patrně umístěna bomba.

Útok byl spáchán v pátek ráno ve vlaku metra ve stanici Parsons Green, kde částečně explodovala podomácku vyrobená nálož. Trasa District Line byla znovu otevřena v pátek večer, samotná stanice v sobotu nad ránem.