Náskok konzervativců britské premiérky Theresy Mayové před opozičními labouristy činí v den předčasných parlamentních voleb jeden procentní bod. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který společnost Survation vypracovala v úterý a ve středu, tedy po víkendovém teroristickém útoku v Londýně, napsala agentura Reuters.

Konzervativcům vyslovilo podporu 41,3 procenta respondentů, labouristům pak 40,4 procenta oslovených. V úterý společnost Survation zveřejnila průzkum s obdobným výsledkem 41,5 procenta ku 40,4 procenta ve prospěch konzervativců, tato sondáž ale vznikla ještě před sobotním atentátem islámských radikálů v britské metropoli.

Poslední průzkumy veřejného mínění v Británii, které byly zveřejněny ve středu, ukazují na vítězství premiérky Mayové. Rozptyl ve výsledcích je ale tak velký, že není jasné, zda vládní strana udrží většinu v parlamentu. Například institut YouGov, který se zaměřil na výsledky v jednotlivých volebních obvodech, konzervativcům v 650členné Dolní sněmovně připisuje 302 křesel.