S Fidelem Castrem odešla jedna epocha. Definitivně skončila studená válka na západní polokouli, Latinoameričané ztratili jediného vůdce, který byl schopen v jejich očích úspěšně čelit Spojeným státům, Kuba ztratila vůdce a symbol. Bez něho bude nyní jen jedním z mnoha chudých států, kde vládne bezbarvý autoritářský režim. 

I proto zřejmě v očekávání skonu vůdce, který už devět let fakticky nevládl, jeho bratr Raúl Castro uzavřel svého druhu smír s arcinepřítelem – Spojenými státy. Změny, které kubánský režim načrtl, jsou právě jen úpravou režimu založeného na kultu jedné osobnosti směrem ke kolektivnímu vedení. V němž teď nepochybně zuří boj o moc mezi jednotlivými frakcemi. A příchod nového prezidenta Donalda Trumpa do Bílého domu jen pomůže tento boj vyostřit – Trump už se dal slyšet, že politiku svého předchůdce Baracka Obamy vůči Kubě zreviduje – a možná přiostří.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.