Bývalá manželka čerstvě zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana chce posloužit vlasti a stát se americkou velvyslankyní v České republice. Uvedl to v neděli list The New York Post s tím, že miliardářova první choť to Trumpovi sama řekla. "Byla by to skvělá volba!" uvedl v reakci mluvčí českého prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na Twitteru. Trump se ujme nejvyššího úřadu v lednu.

"Navrhnu, abych se stala velvyslankyní v České republice," citoval list sedmašedesátiletou Ivanu Trumpovou. "Jsem odtud, čeština je má mateřština a každý mě zná. Jsem dost známá ve světě, nejen v Americe. Napsala jsem tři knížky a přeložili je ve 40 zemích do 25 jazyků. Jsem známá jako Ivana, fakt se nepotřebuju jmenovat Trumpová," dodala.

Ujistila také, že Trumpově nynější manželce Melanii nezávidí nastávající roli první dámy.

Zlínská rodačka Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se za Trumpa provdala v roce 1977, tehdy to pro ni bylo druhé manželství a pro magnáta první. Rozvedli se v roce 1992 a o rok později si Trump vzal Marlu Maplesovou, se kterou se po šesti letech rovněž rozvedl. Jeho současná žena a budoucí první dáma USA je Melania původem ze Slovinska.

Sedmašedesátiletá Trumpová byla vdaná čtyřikrát, naposledy za italského modela. S Trumpem má tři děti - Donalda, Ivanku a Erica.