Loni přišlo do Německa dosud nejvíce přistěhovalců pocházejících z jiných členských zemí Evropské unie. Celkem jich bylo 685 485, napsal o víkendu deník Die Welt s odvoláním na údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF).
Čistý přírůstek těchto přistěhovalců nicméně činí "jen" 382 449. Z Německa se totiž v roce 2015 zároveň 303 036 unijních občanů vystěhovalo, dodal list.
Téměř 80 procent z uvedených loňských přistěhovalců pochází z východní Evropy. Nejvíce jich bylo z Rumunska (174 779) a z Polska (147 910). Následují Bulhaři (71 709) a Chorvaté (50 646).
Celkově nyní žije v Německu 4,1 milionu přistěhovalců z členských států EU, uvádí BAMF.
Německo, které je největší ekonomikou v Evropě, má relativně nízkou nezaměstnanost, jež dosahuje jen 6,1 procenta práceschopného obyvatelstva. Tím přitahuje občany jiných unijních zemí, kteří hledají lepší životní podmínky, než panují u nich doma.
Na vrcholu finanční a ekonomické krize mířily do Německa zástupy mladých lidí z jihu Evropy, zejména z Itálie a ze Španělska, poznamenala agentura AFP.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist