Pařížská radnice hodlá vybudovat tábor pro stovky přistěhovalců, kteří na různých místech francouzské metropole nyní přežívají za špatných hygienických a bezpečnostních podmínek v improvizovaných tábořištích. Oznámila to v úterý pařížská starostka Anne Hidalgová.

Tábor vznikne za měsíc až měsíc a půl na vytipovaném místě na severu Paříže a bude respektovat místní vyhlášky a podmínky stanovené pro podobné objekty ze strany OSN, řekla na tiskové konferenci starostka z řad vládních socialistů.

"Jde o to, abychom již neviděli tato nedůstojná tábořiště a aby lidé přicházející bez prostředků nebyli nuceni jít pod konstrukce nadzemního metra či na jiná nevhodná místa. Další podobné tábořiště, kde je asi 800 osob, právě vzniklo na severu Paříže," dodala Hidalgová.

Francie podle agentury AFP není v současné přistěhovalecké krizi hlavním cílem imigrantů. Přicházejí sem především Syřané a Iráčané, pro které je Francie jen tranzitní zemí. Tito migranti, kteří nechtějí žádat o francouzský azyl, nespadají do programu pro žadatele o azyl a zpravidla končí na ulici.

Související