Cesta z "ostrova svobody" do vysněných Spojených států je pro kubánské přistěhovalce velmi nebezpečná. Ani to ale neodradí tisíce lidí, kteří s vidinou lepšího života prchají z Kuby.

"V Kolumbii mě napadli. Nějací gauneři z Medellínu mě praštili do hlavy, musel jsme jim dát peníze, abych přežil," popsal své útrapy Kubánec Carlos Zabala. "Dostal jsem se do USA jen s pomocí chytrého telefonu a internetu," dodal pro americký tisk.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se