Srbský státní dodavatel elektřiny Elektroprivredi Srbije odpojil následníka trůnu Aleksandara II. Karadjordjeviče od proudu kvůli nezaplaceným účtům. Jeho nedoplatek činí podle srbského listu Kurir nejméně 10 000 eur (přibližně 270 000 korun).

Karadjordjevičové údajně žijí bez elektřiny už více než měsíc. Královská rodina podle informací Kuriru nerespektovala předchozí dohody o restrukturalizaci dluhu za elektřinu.

Kvůli nedělní rodinné oslavě Karadjordjevičových v jejich zámku za účasti mnoha prominentů, včetně hlavy srbské pravoslavné církve patriarchy Irineje, byly dodávky proudu na několik hodin obnoveny.

Ačkoliv je Srbsko republikou, následník trůnu Karadjordjević, jenž se narodil v roce 1945 v londýnském exilu, stále doufá v obnovení monarchie.

Aleksandar II. Karadjordjević je jediným potomkem jugoslávského krále Petra II. (1923-1970), který v roce 1941 po obsazení Jugoslávie nacisty odešel do londýnského exilu. Trůnu byl zbaven komunistickým režimem v listopadu 1945 a zemřel v roce 1970 v Los Angeles.

Aleksandar Bělehrad poprvé navštívil roku 1991. Patřil mezi odpůrce bývalého prezidenta Slobodana Miloševiče a po jeho svržení se natrvalo vrátil do Srbska. Občanství získal v roce 2001 a ve stejném roce se královská rodina mohla vrátit do svých bělehradských paláců. Následník trůnu se věnuje charitě, kulturní činnosti a údržbě rodinných sídel.