Nejméně 32 mrtvých a 80 zraněných si v úterý vyžádala exploze na tržišti ve městě Yola na severovýchodě Nigérie. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na Červený kříž. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale v oblasti často útočí islamisté z radikální skupiny Boko Haram.

Výbuch otřásl tržištěm s ovocem a zeleninou kolem 20:00 místního času (20:00 SEČ). Město Yola je u hlavní silnice vedoucí k městu Jimeta ve státě Adamawa u kamerunských hranic. V oblasti má své bašty radikální islamistická skupina Boko Haram.

Koncem října zabily dva atentáty v mešitách ve městech Jimeta a Maiduguri celkem nejméně 45 lidí. Na sto dalších bylo zraněno.

Islámští extremisté zabíjí v oblasti křesťany i některé muslimy, které obviňují, že se neřídí islámským právem šaría. Atentátníci z Boko Haram mají v posledních měsících v Nigérii a v okolních zemích na svědomí životy stovek civilistů.

Islamistické milice Boko Haram v rámci svého boje za vyhlášení státu s přísnými islámskými pravidly zabily v posledních letech na severovýchodě Nigérie a v okolních státech už více než 20 000 lidí. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari v předvolební kampani slíbil, že proti nim tvrdě zakročí. Bojovat s nimi teď má především mezinárodní vojenská mise, do níž Nigérie, Niger, Čad, Kamerun a Benin poslaly celkem 8700 mužů.