Přinejmenším 150 členů radikálních milic Boko Haram zabili při ofenzivě v noci na středu na severu Nigérie příslušníci místní armády a jednotek domobrany. V sousedním Nigeru zahynuli ve středu při sebevražedném útoku dva vojáci. Místní vláda z jeho přípravy viní právě nigerijské islamisty.

Armáda a příslušnici nigerijské domobrany údajně při nočních bojích s Boko Haram v okolí měst Madagali a Gwoza poblíž nigerijsko-kamerunské hranice zachránili také ze zajetí 36 žen a dětí. Ofenzivu proti radikálům zahájili údajně na doporučení tajných služeb, podle nichž milice Boko Haram plánovaly velký teroristický útok.

V jihonigerské provincii Diffa, která přímo sousedí s neklidným severovýchodem Nigérie, zabil útočník při sebevražedném útoku dva nigerské vojáky. Několik jeho kompliců se armádě podařilo zneškodnit před tím, než se stihli odpálit. Vláda v Niamey označila za pachatele útoku milice Boko Haram.

Vojáci útočníky zastavili na kontrolním stanovišti u vstupu do města Diffa. Niger vyhlásil před týdnem na jihovýchodě země zákaz vycházení poté, co islamisté v okolí Diffy zabili 13 lidí.

Islamistické milice Boko Haram v rámci svého boje za vyhlášení státu s přísnými islámskými pravidly zabily na severovýchodě Nigérie již více než 20 000 lidí. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari proti nim slíbil v předvolební kampani tvrdý postup. Bojovat by s nimi nyní měla především mezinárodní vojenská mise, do níž Nigérie, Niger, Čad, Kamerun a Benin poslaly celkem 8700 mužů.