Nejméně dvě oběti na životech si v Japonsku vyžádal tajfun Nangka, který ve čtvrtek dorazil k japonské pevnině. Úřady vyzvaly téměř 370 tisíc lidí k evakuaci, informovala dnes agentura AFP.

Tajfun již ve čtvrtek zasáhl ostrov Šikoku, odkud zamířil k největšímu japonskému ostrovu Honšú. Meteorologové vydali varování před sesuvy půdy, záplavami a mohutným vlnobitím podél jižní části Japonska.

Japonská média uvedla, že oběťmi na životech jsou dva muži ve věku 71 a 85 let, kteří utonuli. Více než tři desítky lidí utrpěly zranění.

Nangka do pátečního rána zeslábl na tropickou bouři, stále jej ale provází vítr o rychlosti až 120 kilometrů v hodině. Bouře by se měla dále pohybovat směrem k Japonskému moři.

Očekává se, že postupně zeslábne na tropickou depresi a v neděli zamíří severovýchodním směrem přes severní část Honšú, uvedla agentura Reuters.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist