Při střelbě ve dvou vojenských zařízeních ve městě Chattanooga v americkém státě Tennessee ve čtvrtek zemřeli čtyři příslušníci americké námořní pěchoty. Zahynul i útočník, kterým byl podle zdrojů televize CBS čtyřiadvacetiletý Muhammad Youssef Abdulazeez. Podle televize CNN ale nejsou okolnosti jeho smrti jasné: neví se, zda ho zastřelila policie, nebo zda například spáchal sebevraždu. 

Prokuratura oznámila, že čin vyšetřuje jako "akt domácího terorismu". Podle představitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Eda Reinholda ale zatím nelze vyloučit žádnou možnost. "Zkoumáme, zda to byl terorismus, ať už domácí či mezinárodní, nebo zda šlo jednoduše o kriminální čin," řekl médiím Reinhold. 

Podle agentury Reuters, která cituje představitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), byl střelcem jeden z místních obyvatel. Smrt čtyř "mariňáků" potvrdilo později americké ministerstvo obrany.

Střelba byla hlášena dopoledne ze střediska pro záložníky amerického námořnictva a z náborového střediska americké armády.

Útočník vypálil podle svědků 30 až 50 ran na budovu a odjel autem. Nikdo nebyl zraněn. Za několik minut poté střílel ve středisku pro záložníky námořní pěchoty, které je od prvního zařízení vzdálené několik kilometrů. Tam zabil čtyři lidi.

Celý incident trval podle Reuters asi 30 minut.

Na místo ihned dorazila policie a agenti FBI. Policie vyzvala obyvatele, aby nevycházeli z budov. Uzavřena byla preventivně jedna z místních nemocnic a univerzitní areál. "Je to strašná situace," uvedl na Twitteru starosta města Andy Berke.

Podle svědkyně, která se nacházela poblíž náborového střediska, se střelba ozvala před jedenáctou dopoledne místního času (před pátou hodinou středoevropského času). "Slyšeli jsme několik výstřelů, ani nemůžu říct kolik," uvedla Marilyn Hutchesonová, která pracuje v nedalekém obchodě. "Pak jsem viděla, jak se ze všech směrů sjíždějí policejní auta," dodala.