Uchazeč o republikánskou nominaci na souboj o post prezidenta USA Donald Trump ve středu ohlásil hodnotu svého majetku a posměšně upozornil komisi pro dohled nad financováním kampaně, že kolonky pro výši jeho bohatství ani nemá.

Realitní magnát Trump podle svého finančního přiznání vlastní majetek za víc než deset miliard dolarů.

Miliardář dosud nikdy nezastával žádnou veřejnou funkci a výše jeho majetku byla po léta předmětem spekulací a sporů. Sám Trump kdysi zažaloval jednoho redaktora za to, že jeho realitní říši ohodnotil příliš nízko.

Majetkové přiznání Trump zaslal americké federální volební komisi. Upozornil ji však, že "formulář není určen pro osoby s tak rozsáhlým majetkem". Například částku 1,5 miliardy dolarů jako hodnotu jedné ze svých nemovitostí musel prý Trump vepsat do kolonky "50 milionů a víc". To pak celkové číslo zkresluje, stěžoval si.

Časopis Forbes, který je v odhadování majetku uznávanou autoritou, obviňuje Trumpa z přehánění a tvrdí, že hodnota jeho majetku nepřesahuje čtyři miliardy.

Trump si v kampani zatím vede nadmíru dobře, podle nedávného průzkumu listu USA Today je v čele republikánských kandidátů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist