Aby mohla Evropa zajistit svoji bezpečnost, potřebuje silnou ekonomiku. A aby měla silnou ekonomiku, potřebuje se Evropská unie reformovat. Tento vzkaz adresoval britský premiér David Cameron publiku na desáté konferenci Globsec v Bratislavě a také premiérům a prezidentům středoevropských států, kteří se s ním během pátku v Bratislavě setkali. 

Při svém setkání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou před samotným zahájením konference popsal české delegaci proces, jakým chce dosáhnout změn v Evropě. V kampani před květnovými volbami, v nichž získal překvapivě většinu, totiž slíbil Britům referendum nejpozději v roce 2017 o setrvání v Evropě. Podrobnou diskusi o návrzích Cameron očekává v druhé polovině roku 2016. "Mým cílem je zajistit Británii místo v reformované Evropě," řekl potom při debatě s publikem konference Globsec. Ta se za deset let existence stala největší bezpečnostní konferencí v postkomunistické střední Evropě. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.