Populární karikaturista Rénald Luzier, přezdívaný Luz, se rozhodl opustit francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo. V rozhovoru s francouzským deníkem Libération to zdůvodnil tím, že jeho práce se po smrti kolegů stává neúnosnou. Odejít chce v září. Magazín známý karikaturami proroka Mohameda se v lednu stal terčem krvavého útoku dvou islamistů, kteří v redakci postříleli 12 lidí.

"Každé vydání je utrpením, neboť ostatní nežijí. Trávit bezesné noci vyvoláváním mrtvých a přemýšlením, co by (zabití kolegové) Charb, Cabu, Honoré, Tignous udělali, je vyčerpávající," řekl Luzier. Dodal, že odchod z redakce plánovaný na září je čistě jeho osobním rozhodnutím. Již v dubnu oznámil, že již více nebude kreslit kontroverzní karikatury proroka Mohameda, neboť ho tato postava omrzela.

Třiačtyřicetiletý Luz, který útok přežil, je autorem další kresby proroka, která se objevila na první stránce čísla vydaného týden po vraždění v redakci. Na titulní straně zmíněného vydání je plačící Mohamed s nápisem Je suis Charlie (Já jsem Charlie). Tato krátká věta se tehdy stala symbolem solidarity s oběťmi útoku.