Na oficiální cestě v USA nečekalo ministra financí a šéfa hnutí ANO jen zdvořilostní potřásání rukou s bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem nebo generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. Narazil také na kritické hlasy. Například americký zpravodajský web Foreign Policy Babiše označil za hrozbu české demokracie. 

Redakce Foreign Policy si podle informací Hospodářských novin za článkem stojí. "Oslovili jsme kancelář pana Babiše před publikováním článku a jejich reakci jsme do článku vložili. Také jsme požádali pana Babiše o rozhovor. On ho ale autorům článku odmítl poskytnout. Za naším článkem si stojíme," napsal HN zodpovědný editor Foreign Policy Christian Caryl. 

Jste na své první návštěvě ve Spojených státech jako politik a hned jste se zasloužil o to, že se o vaší cestě píše ve všech novinách. Jste totiž první český politik, který si svou služební cestu platí ze svého.

Plním jen, co jsem slíbil. Když jsem vstoupil do politiky, tak jsem řekl, že nebudu stát daňové poplatníky nic. Celý můj ministerský plat jde na nadaci pro samoživitelky, platím si řidiče, platím si auto, platím si ochranku. Platím to z mých zdaněných peněz. To, že tady byly nedávno dva speciály a bylo tady nevím kolik lidí na pracovní návštěvě, tak na to jste zvyklí. Já jsem vždycky cestoval za svoje a šetřil jsem a teď cestuji a šetřím taky. Stát mi nehradí vůbec nic.

VIDEO: "Stát mi nehradí vůbec nic," říká Andrej Babiš o své cestě do USA

Andrej Babiš o své cestě do USA: "Stát mi nehradí vůbec nic"

VIDEO: "Budu žalovat americký časopis."

Andrej Babiš: "Budu žalovat americký časopis."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.