Město New York od nového školního roku zavádí do svého kalendáře dva významné muslimské svátky. Rozhodnutí, které ohlásil newyorský starosta Bill de Blasio, tak podle agentury AP znamená, že na 1,1 milionu žáků a studentů bude mít tyto dny oficiálně prázdniny. Týkat se to bude zářijového svátku obětování íd al-adhá a letního svátku íd al-fitr, který následuje po postním měsíci ramadánu.

"Je to změna, která uznává naši rostoucí muslimskou společnost a oceňuje její přínos našemu městu," uvedl de Blasio v prohlášení. Ve více než osmimilionovém New Yorku žije podle Reuters asi jeden milion lidí, kteří vyznávají islám.

New York není jediným městem ve Spojených státech, který do seznamu školních prázdnin zařadil muslimské svátky, počtem žáků je ale největší. Podobný krok učinila již města ve státech New Jersey, Massachusetts nebo Vermont.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist