Zastavení palby v prostoru doněckého letiště, vyhlášené v pondělí večer, nevydrželo ani den. Podle informací ukrajinských i ruských médií se v areálu letiště znovu bojuje. Z odpovědnosti za zmaření šance na klid zbraní se obviňují obě strany.

Na severu Doněcka, kde mezinárodní letiště leží, byl podle agentury Unian během dne klid. Jakmile ale z místa odjela rusko-ukrajinská vojenská mise, která pondělní příměří dohodla, boje se rychle obnovily.

Za ukrajinskou stranu komisi vedl generál Volodymyr Askarov, za Rusko generál Alexandr Lencov, který je podle agentury Tass zástupcem vrchního velitele ruských pozemních vojsk.

"Podle dostupných informací bojové střety v oblasti doněckého letiště pokračují. Přicházejí zprávy o dělostřelecké palbě vedené z pozic ukrajinské armády," řekl agentuře Interfax mluvčí doněckých separatistů.

Tiskový mluvčí ukrajinské protipovstalecké operace Alexij Dmytraškovskyj zase prohlásil, že armáda večer odvrátila útok vzbouřenců a letiště je dál pod její kontrolou.

Příměří bylo dohodnuto v pondělí večer, ale oficiálně vstoupilo v platnost až v úterý v 16:00 SEČ. Formálně tak platilo jen několik hodin.