Do jaké strany patří americký prezident Obama? A kdy vstoupila společnost Facebook na burzu? Dívky, které se touží stát francouzskou královnou krásy a později se zúčastnit třeba i světových soutěží, musí znát odpovědi i na takovéto otázky. Francouzská soutěž miss totiž ke klasickým disciplínám letos přidala i povinný vědomostní test.

Organizátoři populární soutěže se tak snaží zajistit, aby dívky zemi důstojně reprezentovaly. "Miss Francie má být odrazem francouzského lidu,“ vysvětlila ředitelka soutěže Sylvia Tellierová, sama někdejší vítězka miss. "Zúčastní se řady veřejných akcí a neposloužilo by nám dobře, kdyby nás tam reprezentovala dívka, která nemá sebemenší ponětí o světě kolem sebe,“ dodala.

“Vítězka se bude běžně setkávat s lidmi na vysokých postech. Prokázat jistou úroveň znalostí je proto nezbytné,“ pochválila novinku v televizi TV1 jedna z 33 adeptek na budoucí královnu. Podle ní nové kritérium zároveň pomůže vyvrátit stereotyp, že krásné dívky jsou hloupé a nemají se k ničemu vyjadřovat.

Test obsahuje otázky z oboru módy, sportu a filmu, ale také z historie, politiky nebo ekonomie. Dívky také musí prokázat svou znalost angličtiny. Nejlépe test zvládla studentka práv z centrálního regionu Ile-de-France Margaraux Savaritová.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist